ΦΙΛΟΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΙ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΒΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΒΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ Empty ΒΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ

Δημοσίευση από Predator Τρι Νοε 13, 2007 3:22 pm

http://blogs.guardian.co.uk/sport/2007/11/12/fan_tragedy_sends_the_fight_ag.html

Fan tragedy sends the fight against Ultras back to square one

Ultras across Italy hijacked Gabriele Sandri's death for their own capital. Now the Italian football federation must consider its next move carefully

Tα μπλογκ, η Λαϊκή Αγορά (sic) της Διαδικτυακής Εποχής ή πως ένα άρθρο μπορεί ν' αποτελέσει κίνητρο γιά την διεξαγωγή σοβαρού διαλόγου.

Υ.Γ. ΕλΣότο και Αλέξη Αλεξανδρή, σας ευχαριστώ !!
Predator
Predator

Αριθμός μηνυμάτων : 396
Ηλικία : 51
Location : Νήσοι Γκαλαπάγκος
Registration date : 07/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ Empty Απ: ΒΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ

Δημοσίευση από elsoto Τετ Νοε 14, 2007 11:14 pm

http://www.sportime.gr/football_inside.asp?article_id=64715

«ΜΆ εγκατέλειψαν όλοι»

14/11/2007 21:40

Για τα επεισόδια στη Λεωφόρο Λαυρίου μίλησε στο "Sportime FM" η Αφροδίτη Φιλόπουλου. Η μητέρα του άτυχου Μιχάλη Φιλόπουλου εμφανίστηκε αποφασισμένη να οδηγήσει την υπόθεση μέχρι τέλους, ενώ κάλεσε όσους γνωρίζουν το παραμικρό να καταθέσουν. Παράλληλα εξέφρασε την πικρία της για το γεγονός ότι οι υποσχέσεις που της έδωσαν αποδείχτηκαν φρούδες, ενώ κατέληξε: "Ζητάω από τον κύριο Κόκκαλη να καθαρίσει και τις 2 ομάδες από τη βρωμιά μια και ο κύριος Βαρδινογιάννης δεν μπορεί. Πιστεύω ότι μπορεί ο Κόκκαλης να το κάνει".

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε η κ. Φιλόπουλου:

"Είμαι αποφασισμένη να φτάσουμε μέχρι τέλους. Θα δώσουμε και τη ζωή μας ακόμα για να βρεθούν αυτοί που σκότωσαν το Μιχάλη. Η ανακρίτρια με διαβεβαίωσε να μην ανησυχώ, αυτή η υπόθεση θα τελειώσει. Μπορεί να υπάρχει θέμα νομικής ακυρότητας των πρώτων καταθέσεων αλλά σημασία έχει το πνεύμα του νόμου και όχι το γράμμα του νόμου. Θέλω όποιος ξέρει κάτι να μη φοβηθεί τίποτα, αλλά να βγει να με βοηθήσει . Ξέρω κάποιον οπαδό του Παναθηναϊκού πολύ καλά που ξέρει και δε μιλάει. Πήγε και βοήθησε την πρώτη φορά που χτύπησαν το Μιχάλη, αλλά μετά μου είπε ότι έφυγε. Δεν το πιστεύω αυτό. Αφού μετά πήρε έναν φίλο του και του είπε να ειδοποιήσουν το Χρήστο (τον άλλο μου γιο) ότι το Μιχάλη τον σκότωσαν στην Παιανία.

Ο Μιχάλης πήγαινε τακτικά στο γήπεδο γιατί αγαπούσε την ομάδα του. Πάντα ήξερα ότι πηγαίνει γήπεδο είτε μπάσκετ είτε βόλεϊ κι εκείνη την ημέρα το ήξερα. Πήγαινε με παρέα που την ήξερα. Και ο άλλος που δε λέει την αλήθεια εκείνη την ημέρα πήγε με το Μιχάλη και το ξέρω ότι γνωρίζει πράγματα και δεν μιλάει. Εμάς μας το είπε, αλλά δεν μιλάει.

Ο 38χρονος τοξικομανής που παραδέχτηκε ότι χτύπησε με λοστό το Μιχάλη στη 2η κατάθεση είπε ότι δεν ήταν καν στην περιοχή. Αποκλείω να είναι έτσι, πρέπει να τον έχουν πιάσει είτε από τον Ολυμπιακό είτε φοβάται για τη ζωή του και τώρα αλλάζει την κατάθεσή του. Μετά το θάνατο του Μιχάλη με εγκατέλειψαν όλοι. Μόνο η οικογένεια μου ήταν δίπλα μου. Ο κύριος Γιαννακόπουλος είχε κάποια επαφή με αντιπρόσωπό του. Μου είχε πει «όλα εντάξει κυρία Φιλοπούλου». Στο τέλος ήθελε να μου δώσει κάτι ψίχουλα και τίποτα άλλο παραπέρα. Δεν θέλω να πω αν η ΠΑΕ Παναθηναϊκός επικοινώνησε μαζί μου, θα το πω στο μέλλον.

Πήγα στο γήπεδο ΠΑΟ-ΑΕΚ φορώντας μια φανέλα του Μιχάλη. Το σπίτι μου είναι πράσινο, όπως το άφησε ο Μιχάλης και δεν πρόκειται να το πειράξω ποτέ. Και θα πηγαίνω στο γήπεδο για λογαριασμό του Μιχάλη.

Ο Δημήτρης Τσοβόλας ανέλαβε τη νομική κάλυψη της υπόθεσης, αλλά την εγκατέλειψε. Τον Αύγουστο δεν επικοινωνήσαμε καθόλου γιατί ήταν όλα κλειστά, λόγω εκλογών. Όταν έγιναν οι εκλογές πήραμε να δούμε τι γίνεται, πήραμε την κόρη του, τον ίδιο και δεν μπορούσαμε να τον βρούμε. Όταν απάντησαν μου είπε ότι εμείς δεν ενδιαφερόμαστε και ότι δεν τον έχουμε πάρει καθόλου και ότι δε θα συνεχίσει την υπόθεση. Πήγα να πάρω τα χαρτιά λάθος μέρα, συναντηθήκαμε και μου είπε ότι τον έπαιρναν τηλέφωνο και τον ρωτούσαν αν είναι Παναθηναϊκός ή Ολυμπιακός και του το έκλειναν.Τον ρώτησα: «Σας φοβερίζουν για αυτό αφήνετε την υπόθεση;» Όταν ξαναπήγα, δεν ήταν ο ίδιος εκεί αλλά ένας υπάλληλός του: «Να πείτε του κυρίου Τσοβόλα ότι στεναχωρήθηκα πάρα πολύ και ότι ακούγεται ότι τον πλησίασε ο κ. Κόκκαλης». Δεν τον έχω ξαναπάρει τηλέφωνο. Ότι πήγε ο Κόκκαλης μου το είπε αξιόπιστος άνθρωπος. Θα το έλεγα και στον ίδιο αλλά δεν το βρήκα εκεί. Δεν κωλώνω πουθενά. Για το παιδί μου δε θα κώλωνα πουθενά.

Εγώ με τον Κόκκαλη με τον Βαρδινογιάννη δεν έχω τίποτα, έχω με τους άλλους, αυτούς που σκότωσαν το παιδί μου. Δεν ξέρω αν ήταν συνεννοημένο ραντεβού ή αν ήταν κάτι που συνέβη εκείνη την ώρα. Ένα άλλο παιδί μου είπε ότι πήγαμε για το βόλεϊ, εμείς μέσα στο αυτοκίνητο συζητούσαμε για το πότε θα παντρευτούμε, δεν πηγαίναμε για επεισόδια. Ο Μιχάλης ποτέ δεν τσακωνόταν. Δεν έκανε ποτέ φασαρίες.

Δε φοβάμαι ότι κάποιος θα εμποδίσει την έρευνα. Και αν προσπαθήσει να την εμποδίσει εγώ θα την φέρω ξανά στην επιφάνεια. Ζητάω από τον κύριο Κόκκαλη να καθαρίσει και τις 2 ομάδες από τη βρωμιά μια και ο κύριος Βαρδινογιάννης δεν μπορεί. Πιστεύω ότι μπορεί ο Κόκκαλης να το κάνει. Θέλω να φτάσουμε μέχρι το τέλος και όταν θα έρθει η ώρα του δικαστηρίου, να με κοιτάξουν στα μάτια και να μου πουν γιατί σκότωσαν το παιδί μου".

r.i.p.
Δεν ξεχνιέται εκείνη η ημέρα...
pale
elsoto
elsoto
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 51
Location : ΕΥΡΙΠΙΔΟΥ
Registration date : 05/10/2007

http://www.geocities.com/s_floros

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ Empty Απ: ΒΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ

Δημοσίευση από Predator Τετ Νοε 21, 2007 1:39 pm

ΥΠΕΡΟΧΟ !!

Liverpool


The manager of Liverpool FC sends scouts out round the World looking for a
new striker to hopefully win Liverpool the title. One of his scouts informs
him of a young Iraqi striker who he thinks will turn out to be a true
superstar. So the manager flies to Iraq to watch him and is suitably
impressed and arranges for him to come over to Anfield. Two weeks later
Liverpool are 4-0 down at home to Man Utd with only twenty minutes left, and
Liverpool's manager gives the young Iraqi striker the nod to go on. The lad
is a sensation, scores five goals in twenty minutes and wins the game for
Liverpool. The fans are delighted, the players and coaches are delighted and
the media love the new star. When he comes off the pitch he phones his Mum
to tell her about his first day in English football. "Hi Mum, guess what?"
he says. "I played for twenty minutes today, we were 4-0 down but I scored
five and we won. Everybody loves me, the fans, the players and the media,
they all love me." "Great," says his Mum, "now let me tell you about my day.
Your father got shot in the street, your sister and I were raped and beaten
and your brother has joined a gang of looters, while you were having a great
time." The young lad is very upset. "What can I say Mum, but I'm so sorry".
"Sorry?!?" says his Mum. "It's your bloody fault that we moved to Liverpool
in the first place!"

Predator
Predator

Αριθμός μηνυμάτων : 396
Ηλικία : 51
Location : Νήσοι Γκαλαπάγκος
Registration date : 07/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ Empty Απ: ΒΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ

Δημοσίευση από elsoto Τετ Νοε 21, 2007 1:52 pm

Ζωνιανά στο liverpool...
Mosside στο Manchester και Handsworth στο Birmingham.
elsoto
elsoto
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 51
Location : ΕΥΡΙΠΙΔΟΥ
Registration date : 05/10/2007

http://www.geocities.com/s_floros

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ Empty Απ: ΒΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ

Δημοσίευση από Predator Τετ Νοε 21, 2007 1:59 pm

Sarafis στο Λονδίνο και στο Παρίσι.
Predator
Predator

Αριθμός μηνυμάτων : 396
Ηλικία : 51
Location : Νήσοι Γκαλαπάγκος
Registration date : 07/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης